آموزش جامع رفع مشکلات Sony Xperia Z5

آموزش جامع رفع مشکلات Sony Xperia Z5

آموزش جامع رفع مشکلات Sony Xperia Z5,حل مشکلات سونی اکسپریا زد 5

آیا باتری Sony Xperia Z5 شما زود خالی می شود؟ آیا از داغ شدن بیش از حد گوشی ناراضی هستید؟ اینها مشکلات رایجی میان کاربران Xperia Z5 هستند که در این پست سونیار سعی می کنیم با آموزش جامع رفع مشکلات Sony Xperia Z5 راه حل هایی جامع برای رفع آنها ارائه کنیم. خالی شدن باتری می تواند نتیجه ی نصب برنامه های مختلف روی دستگاه باشد.و یا به علت بهینه نبودن تنظیمات باتری و دیگر تنظیمات این اتفاق رخ دهد. در ادامه تمام راه حل های ممکن برای رفع مشکل خالی شدن باتری Xperia Z5 را برای شما آماده کرده ایم. بعد از آن سراغ مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی و راه های حل آن خواهیم رفت.

آموزش جامع رفع مشکلات Sony Xperia Z5

روش ۱: استفاده از یک برنامه برای کاهش سرعت خالی شدن باتری Xperia Z5

اولین کاری که می توانید برای افزایش عمر باتری Xperia Z5 انجام دهید نصب یک برنامه است. Greenify برنامه ی پیشنهادی ماست که می توانید از این لینک دانلود نمایید. این برنامه مفید به شما کمک می کند که برنامه های اضافی را در حالت خاموش قرار دهید به طوری که تنها موقعی که آن را اجرا می کنید فعال شود. به این ترتیب شاهد افزایش عمر باتری گوشی Xperia Z5 خود خواهید بود.

 

روش ۲: تغییر تنظیمات Xperia Z5 برای افزایش عمر باتری

اولین کاری که باید انجام دهید این است که میزان روشنایی را از حالت اتوماتیک خارج کرده و روی حالت کمتر قرار دهید(البته نه آن قدر کم که به سختی صفحه را ببینید). کاهش روشنایی Xperia Z5 ساده ترین راه برای بهبود عمر باتری است.

کار دیگری که می توانید انجام دهید محدود کردن خدمات مکان است. یکی از ویژگی های گوشی Xperia Z5 که برق زیادی را مصرف می کند خدمات GPS است. باید بدانید که GPS فقط در نقشه استفاده نمی شود. برنامه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و حتی واتس اپ در مواقع مختلف از GPS استفاده می کنند که باعث کاهش سریع باتری می شود.

برای محدود کردن خدمات مکان در Sony Xperia Z5 می توانید اقدامات زیر را نجام دهید:

به مسیر Settings > Location > Mode بروید. در این قسمت سه گزینه مشاهده می کنید: High Accuracy، که برای تعیین مکان از GPS و Wi-Fi و شبکه های موبایل استفاده می کند که میزان برق زیادی را می طلبد؛ Battery Saving، همانطور که از نامش پیداست مصرف باتری را کاهش می دهد و حالت سوم Device Only که فقط از GPS آن­ بُرد استفاده می کند. در صورت تمایل حتی می توانید خدمات مکان را کاملاً غیرفعال نمایید.

اصلاح تنظیمات SYNC برای جلوگیری از تخلیه ی سریع باتری

تنظیمات Sync برای اعلان هایی نظیر ایمیل در گوشی استفاده می شود. با غیرفعال کردن خاصیت همگام سازی، بسیاری از اعلان های آپدیت برنامه ها دیگر نمایش داده نمی شود. همچنین می توانید این ویژگی را برای بعضی برنامه ها غیرفعال کرده و برای بعضی برنامه های مهم(مثل ایمیل) فعال نگه دارید.

برنامه های مصرف کننده ی باتری را شناسایی کنید.

به مسیر Settings > Device > Battery بروید تا ببینید کدام برنامه ها باتری گوشی را مصرف می کنند. اگر روی هربرنامه ضربه بزنید می توانید تنظیمات را برای بهبود کارایی باتری تغییر دهید. با زدن آیکون نقطه در سمت راست بالای صفحه می توانید تنظیمی برای Battery Saver مشاهده کنید. با فعال کردن این گزینه می توانید مشخص کنید که حالت صرفه جویی چه زمانی فعال شود(هیچوقت، باتری ۵ درصد یا باتری ۱۵ درصد)، که باعث کاهش زیاد مصرف باتری می شود.

کالیبره کردن باتری

کالیبره کردن باتری گوشی نیز راه دیگری برای افزایش عمر آن است که در این مقاله می توانید آن را مطالعه نمایید.

اکنون سراغ مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی Sony Xperia Z5 می رویم. در ادامه راه حل هایی برای رفع این مشکل ارائه شده است.

 

آموزش بررسی دمای باتری Xperia Z5

اگر گوشی یا باتری گوشی شما داغ شده است و دنبال راهی برای بررسی دمای آن می گردید، می توانید از راه های زیر استفاده کنید.

دسترسی به اطلاعات باتری Xperia Z5

ساده ترین راه برای بدست آوردن اطلاعاتی درباره ی باتری شماره گیری یک کد است. هرچند ممکن است با توجه به نسخه ی اندروید و گوشی این کد برای شما وجود نداشته باشد. در این صورت می توانید از برنامه هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد استفاده کنید.

 

برای  شروع کد ##۴۶۳۶## (مربع، مربع، چهار، شش، سه، شش، مربع، مربع) را شماره گیری نمایید. اکنون در صفحه ی باز شده گزینه ی Battery Information را انتخاب کنید.

حال اطلاعات زیر را درباره ی باتری مشاهده می کنید:

 • Battery Status: نشان می دهد که آیا دستگاه در حال شارژ شدن است یا باتری پر است.
 • Power Plug: نشان می دهد که گوشی در حال شارژ است یا خیر.
 • Battery Level: درصد شارژ بودن باتری را نشان می دهد.
 • Battery Scale: باید ۱۰۰ باشد.
 • Battery Health: باید Good باشد. اگر کلمه ی unknown یا unknown error را مشاهده کرده اید، در این صورت باتری گوشی شما دچار مشکل است. اگر هر کلمه ای غیر از Good دیدید یک بار گوشی را خاموش و روشن کرده و مجددا کد را شماره گیری نمایید. اگر وضعیت همچنان به همین صورت بود ممکن است باتری شما دچار نقص و ایراد شده باشد.
 • Battery Voltage: این مورد مسئله ای نیست که کاربران عادی نگران آن باشند. اما معمولاً ولتاژ باتری های اندرویدی بین ۷V تا ۴٫۲V است.
 • Battery Temperature: این گزینه ای است که ما برای بررسی داغ بودن باتری استفاده می کنیم. اگر دمای باتری بالاتر از حد طبیعی باشد، باتری را در حال داغ شدن نشان می دهد اما در غیر این صورت ممکن است که خود گوشی درحال داغ شدن باشد. معمولاً دمای باتری چیزی بین ۳۰C تا ۴۰C است. ( ۸۶ فارنهایت تا ۱۰۴ درجه فارنهایت).
 • Battery Technology: معمولا Li-ion را نشان می دهد(اکثر گوشی های اندرویدی از باتری های لیتیوم یون استفاده می کنند).
 • Time Since Boot: زمان روشن بودن گوشی را نمایش می دهد.

در صورتی که این کد در گوشی شما کار نکرد می توانید از برنامه هایی مثل Battery Drain Analyzer و Battery Doctor نیز استفاده کنید.

 

رفع مشکلات Sony Xperia Z5

کدام قسمت Xperia Z5 شما داغ می شود؟

اولین نکته ای که می توانید انجام دهید این است که ببینید کدام قسمت گوشی داغ می شود. به این دلیل که جدا از باتری، خود گوشی، شارژر و حتی اسپیکرها هم می تواند داغ شود. بنابراین کدام قسمت گوشی شما داغ می شود؟

پشت Xperia Z5 داغ می شود

وقتی گوشی شروع به داغ شدن می کند این اتفاق برای کل گوشی میفتد یا تنها قسمت پشت آن، جایی که باتری قرار دارد داغ می شود؟

پایین Xperia Z5 داغ می شود

آیا قسمت پایین گوشی جایی که شارژر را وصل می کنید داغ می شود؟ آیا فقط وقتی گوشی را به شارژ میزنید داغ می شود؟ در این صورت ممکن است شارژر مشکل داشته باشد. در این صورت بهتر است با یک شارژر دیگه امتحان کنید.

 

پشت Xperia Z5، بالای قسمت باتری، داغ می شود

اگر پشت گوشی داغ می شود و ارتباطی به محل قرارگیری باتری ندارد، نشانه ی خوبیست برای اینکه دمای خود گوشی بالا می رود. در ادامه به این مورد خواهیم پرداخت.

اسپیکرهای Xperia Z5 داغ می شود

اگر قسمتی از موبایل که آن را کنار گوش خود می گیرید، یا اسپیکرهای گوشی داغ می شود به احتمال زیاد گوشی دچار مشکل شده است. نگران نباشید، به زودی راه حل های آن را بیان خواهیم کرد.

صفحه ی گوشی داغ می شود

داغ شدن صفحه نمایش طبیعی است، اما اگر بیش از اندازه داغ شود باز هم نشان دهنده ی مشکلی در گوشی است.

در زیر نکاتی را برای رفع این مشکلات خواهیم آورد.

چگونه مشکل داغ شدن مداوم Xperia Z5 را برطرف کنیم؟

اگر مشکل داغ شدن از خود گوشی باشد، می توانید با راه حل های رایج زیر دمای آن را کاهش دهید.

برنامه های درحال اجرای زیاد

زیاد بودن برنامه ها می تواند باعث ایجاد مشکل در گوشی شود. اگر گوشی به طور ناگهانی داغ می شود می تواند نشان دهنده ی انی باشد که برنامه هایی در پس زمینه در حال اجرا هستند که از وجود آنها خبر ندارید. این برنامه ها می توانند حتی به محض روشن کردن گوشی فعال شوند.

اگر از ابتدای مقاله دنبال کرده باشید می دانید که می توانید این برنامه ها را حذف کرده یا آنها را در حالت خاموش قرار دهید. همانطور که پیشنهاد دادیم برنامه ی Greenify این کار را برای شما انجام می دهد.

انجام کارهای سنگین

Xperia Z5 گوشی قدرتمندی است. می توانید بازی های مختلف انجام دهید، ویدئو تماشا کنید، موسیقی گوش بدهید، عکس بگیرید و ….

با این وجود حتی این گوشی نیز محدودیت هایی دارد. این محدودیت مربوط می شود به مدت زمانی که این فعالیت ها را انجام می دهید و تاثیری که می تواند روی کارکرد گوشی داشته باشد. در ادامه به بررسی فعالیت هایی می پردازیم که در صورت اجرای بلند مدت باعث داغ شدن گوشی می شود.

 

فایل های ویدئویی سنگین

تماشای ویدئو و دیگر محتواهای تصویری یکی از کارهایی است که Xperia Z5 به خوبی از پس آن بر می آید. با این حال تماشای ویدئو به طور مداوم باعث افزایش کار پردازنده شده و نه در نهایت منجر به داغ شدن گوشی می شود. ترکیب تماشای فیلم به همراه اتصال به اینترنت و برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند نتیجه ای جز داغ شدن بیش از اندازه ی گوشی نخواهد شد.

انجام بازی های سنگین

بعضی از بازی ها و برنامه ها به نسبت نیاز به پردازش و برق بیشتری دارند. در نظر داشته باشید که بسیاری از بازی ها ممکن است نیاز به دسترسی به اینترنت داشته باشند. که همین عوامل منجر به داغ شدن گوشی می شود.

مشکل باتری

اگر خود باتری داغ نشود، ممکن است باعث داغ شدن گوشی شود. اگر باتری گوشی شما نقص داشته باشد و یا قدیمی باشد بهتر است یک باتری جدید تهیه کنید.

رفع مشکلات Sony Xperia Z5

تهویه

داغ شدن در جیب، کیف و …

اگر Xperia Z5 شما در جیب یا کیفتان شروع به داغ شدن می کند، باید آن را در معرض هوای آزاد قرار دهید.

داغ شدن در قاب

قاب های محافظتی به خوبی می توانند از گوشی مراقبت کنند. با این حال اگر گوشی درون قاب داغ می شود باید آن را از قاب خارج نمایید.

دلایل احتمالی دیگر

دلایل زیر کمتر رایج هستند اما به هرحال می توانند باعث داغ شدن Xperia Z5 شوند.

آسیب های ناشی از آب

آیا هنگام دوش گرفتن به موسیقی گوش می کنید؟ یا گوشی را تصادفاً درون مایعی انداختید؟ مشکلات برق رسانی و داغ شدن بیش از حد از مسائلی است که تماس با آب می تواند منجر به آنها شود.

می توانید با استفاده از LDI گوشی مطمئن شوید که تماس با آب برای دستگاه مشکلی ایجاد نکرده است.( LDI یا Liquid Damage Indicator با هدف شناسایی اسیب های ناشی از تماس با آب استفاده می شود که در بعضی از دستگاه های الکترونیکی قرار داد)

استفاده ی بی وقفه

آخرین باری که به گوشی خود استراحت دادید چه زمانی بود؟ آیا Xperia Z5 شما به طور مداوم در طول روز روشن، و در تمام مدت شب در حال شارژ است؟ شاید بهتر باشد مدت کوتاهی آن را خاموش کنید.

همانطور که گفتیم برنامه ها و فرایندهایی هستند که به طور مداوم در پس زمینه در حال اجرا می باشند تا زمانی که به طور دستی غیرفعال شده یا گوشی ریستارت شود. روشن بودن مداوم می تواند باعث ایجاد مشکلات جزئی در گوشی شود که با یک ریستارت کردن برطرف می شود.

غیرفعال کردن امکانات غیرضروری

این توصیه مناسب زمانیست که گوشی شما چیزهای زیادی را همزمان پردازش می کند. مثلا اگر یک پس زمینه ی متحرک با ده ویجت مختلف مثل ویجت ساعت، آب و هوا، مخاطبین محبوب، آلارم، تقویم، موسیقی و … داشته باشید باعث می شود که Xperia Z5 سخت تر کار کرده و درنتیجه داغ شود.

آورکلاک کردن

اگر با معنی آورکلاک کردن آشنایی ندارید احتمالاً می توانید از این بخش عبور کنید. گوشی مانند کامپیوتر است. اگر آن را دستکاری کرده باشید تا سریعتر و متفاوت تر کار کند احتمال اینکه باعث داغ شدن گوشی شده باشید زیاد است.

توجه داشته باشید که آورکلاک کردن گوشی اگر منجر به داغ شدن آن شود، می تواند عمر دستگاه را کوتاه کرده و حتی باعث آسیب های فیزیکی شود.

نرم افزار قدیمی

هرچند احتمال آن کم است، اما بهرحال با آپدیت کردن گوشی می توانید بعضی از نقص های آن را بهبود ببخشید و شاید‌ از داغ شدن آن جلوگیری کنید.

سخت افزار

این احتمال وجود دارد که بخشی از گوشی دچار مشکل شده و نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد تا مشکل داغ شدن برطرف شود.

سعی کنید به خاطر بیاورید که از چه زمانی گوشی شما مشکل داغ شدن پیدا کرد. آیا در آن مقطع زمانی گوشی آسیب دیده، به زمین افتاده و… ؟ در این صورت می توانید با مراجعه به تعمیرکار برای تعمیر گوشی اقدام نمایید.

نرم افزار

درست مانند مشکل سخت افزاری، آیا به خاطر می آورید که با دانلود یا نصب برنامه ی جدید گوشی مشکل داغ شدن پیدا کرده باشد؟ در این صورت باید برنامه را شناسایی و آن را حذف کنید تا اگر مشکل ناشی از برنامه باشد، برطرف شود. اگر متوجه شدید که هرگاه گوشی شروع به داغ شدن می کند برنامه ای در حال اجراست و با بستن آن گوشی خنک می شود، بهتر است کار با برنامه را ادامه ندهید.

اگر هرکاری که به فکرتان می رسید را انجام دادید و گوشی همچنان داغ می شود، بهتر است از اطلاعات Xperia Z5 خود بکاپ گرفته و آن را هارد ریست کنید. هارد ریست یا فکتوری ریست همه ی اطلاعات کاربری را از دستگاه پاک کرده و آن را به حالت اولیه بر می گرداند.

 

هنگام داغ شدن بیش از حد Xperia Z5 چه کاری را نباید انجام دهید

هرگز گوشی خود را درون یخچال یا فریزر قرار ندهید! پایین آوردن بیش از اندازه ی دمای گوشی به شدت به آن آسیب می رساند و به هیچ وجه توصیه نمی شود

 

Sony Xperia Z5 همچنان داغ می شود!

اگر تمام توصیه های این مقاله را دنبال کردید و باز هم مشکل برطرف نشد، بهترین کار این است که برای تعمیر گوشی مراجعه کنید. اگر متوجه شدید که باتری Xperia Z5 باعث داغ شدن آن می شود، می توانید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

از اینکه آموزش جامع رفع مشکلات Sony Xperia Z5 را مطالعه کردید متشکریم. سعی ما بر این بود که به طور کامل دو مشکل عمده ی Xperia Z5 که کاربران با آن مواجه می شوند را پوشش دهیم.

سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

 

منبع : رفع مشکلات Sony Xperia Z5

مطالب مرتبط

۲۵۶ دیدگاه‌

 1. علی گفت:

  سلام خدمت آقای احمدزاده ، مطالبتون هم جالبه هم کامل. یه سوال دارم بی زحمت جواب بدید: گوشی من z5 premium هست…

  یه بار باتری رو تا ۰ خالی کردم ۱۲ ساعت زدم شارژ ، کانترست صفحه ، برنامه های backgroung ، wifi , data , و هر چی رو فک کنین به ۰ رسوندم ، گوشیم داغ نمیکنه اما بارتی زود خالی میکنه … هنوز روت هم نکردم کاملا ۰ کیلومتره ولی باتری زودخالی میکنه :
  ۱- مثلا یه بار یه فیلم ۷۲۰p ، ۵دقیقه ای دیدم و ۱ % خالی کرد

  یا تو استند بای مثلا ۲ ساعت ۱ % خالی میکنه ،

  –> شما کالیبره کردنو پیشنهاد میکنین یا نه ؟
  متشکرم.

 2. محمد سلی گفت:

  سلام دوستان. بوت لودر گوشی من باز شده و من اندروید۶ فلش زدم ودرم ها بکاپ نداشتم مشکل نویز دوربین و ایکسرلیتی داشتم.ولی الان یه مشکل جدید دارم گوشی سرعتش کم شده و هنگ میکنه مخصوصا دوربین که وارد میشی عکس میگیره ولی فیلمبرداری کلا هنگ میکنه و باید گوشی قفل کنی یا خاموش روشن کنی.گوشی دادم نرم افزار کار با باکس ۵٫۱ فلش زد درست نشد؟ تورو خدا کمک کنید مشکل چیه نرم افزاریه یا سخت افزاری؟ چکار کنم درست بشه خواهش میکنم کمک کنید؟ گوشیم z5 دوسیم

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام؛
   توضیحات شما کاملا واضح نبود اما میشه حدس زد که مشکل شما سخت افزاری نیست . پیشنهاد میکنم یک رام رسمی فلش بزنید و همچنین بوت لودر رو هم دوباره ببندید .
   موفق باشید .

 3. Kamran گفت:

  من گوشی z5 تازه خریدم ، هرچی آپدیت برنامه بود با وای فای به راحتی انجام میشه ولی آپدیت ۱۲۲۹ مگا بایتی اکسپریا سیستم تا آخر میره ولی باز از اول بر میگرده . باید چیکار کنم؟

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   مبارک است، انشاءالله
   ببنید برخی اپدیت های کوچک به راحتی با تلفن همراه انجام می شوند اما آپدیت های بزرگ نیاز به رایانه دارند. بهتره که با کاپیوتر امتحان کنید.
   موفق باشید

   • Hadi گفت:

    سلام
    من Sony Z5 Premium دارم، وقتی میخوام با مودم مبین نت به وای فایش وصل بشم، گوشی کانکت میشه ولی اینترنت نداره ( connect, no Internet میزنه)
    گاهی در حد چند دقیقه وصل میشه ولی سرعتش خیلی خیلی پایینه، با اینکه طرح مودمم ۴ مگ گرفتم
    این مشکلم فقط بین مدل گوشیه من و مودم مبین نته وگرنه مودمم به گوشی های دیگ وصل میشه و. اینترنت مطلوبی داره و همچنین گوشی هم به دیگر مودم ها وصل میشه و سرعت خوبی داره
    این مشکل فقط بین این دو تاست

 4. سعید گفت:

  سلام
  دو شب قبل گوشی z5 خریدم و به اندروید ۶ آپدیت و بعد هم ریست فکتوری کردم.حالا تو گوگل پلی فقط متن برنامه هارو نمایش میده و شکل یا آیکون و عکس نمونه برای برنامه ها نمایش داده نمیشه. اگه ممکنه راهنمایی کنید. تشکر

 5. Remington گفت:

  سلام
  من میخواستم گوشی سونی z5 دو سیم بخرم.ایا گوشی خوبی هست؟ مشکل خاصی این مدل نداره؟ میگن بعد ۲ سال زیاد هنگ میکنه.درسته؟
  تو این حدود قیمت سراغ برندهای دیگه برم یا نه؟
  ممنون از پاسختون.

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   خیر مشکل خاصی نداره
   اولا که این حرف که بعد از دوسال کند میشه از پایه اشتباه است
   چون کسی تا به حال دو سال ازش استفاده نکرده که اطلاعات دقیق بده
   ضمنا همه ی اینها نرم افزاری هستند و با ریست کردن درست میشه
   بنظر بنده تلفن همراه خوب و مناسبی هست
   موفق باشید

 6. رضا گفت:

  سلام
  من گوشی سونی Z5 را اواخر سال گذشته خریدم الان چند روزیه خیلی دیر شارژ می کنه و زیاد هنگ می کنه طوری که امروز واقعا اعصابم را به هم ریخته بود و ۱۰۰ بار خاموش روشن کردم ولی مشکل همچنان باقیه
  ظرف یک ساعت و ۲۰ دقیقه تازه ۴۷ درصد شارژ شده واقعا نمیدونم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • Mohammad Bagheri گفت:

   درود بر شما
   ببینید مشکلی که شما میفرمایید دو بعد داره ، یک مشکل سخت افزاریو دو مشکل نرم افزاری
   اگر مشکل شما نرم افزار باشد با ریست فکتوری کردن و یا اصطلاحا فلش کردن حل خواهد شد . یا اگر هم میخواهید بدون ریست کردن حل کنید از نرم افزار clean master استافده کنید و کش سیستم رو پاک کنید . در مورد شارژ هم بعد از انجام کارهای بالا تست کنید و نتیجه رو بفرمایید .

 7. Reza گفت:

  سلام، من دیشب گوشی z5 دو سیم خریدم آنتن WiFi پرش آنتن داره آنتن کمک زیاد میشه یا کلا آنتن میره ولی اینترنت قطع نمشه، مودم هم نزدیکه بهم، بیرحمت یه راهنمایی کنید

 8. بنیامین گفت:

  سلام خدا قوت من z5 دو سیم خریدم آندروید ۵٫۱ بود میشد برای هر سیم کارت یک آهنگ گذاشت آپدیت کردم به ۶٫۱ دیگه فقط برای دو تا سیمکارت یک آهنگ میشه انتخاب کرد میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون.

 9. پوریا گفت:

  سلام،من حدود سه هفتس که مدل پرمیوم رو خریدم، هدفون به راحتی وصل میشه ولی کابل aux ضبط ماشین رو شناسایی نمیکنه،درحالیکه گوشی قبلیم به راحتی با همون کابل به همون ضبط وصل میشه،یعنی مشکل از کجاست ؟

 10. omid گفت:

  سلام من تازه z5 premium گرفتم با راه اندازیش مشکل دارام
  ار طریق وای فای به adslوصل میشه ولی به مودم مبین نت نه
  الان هم به دیتا خط وصل نمیشه
  ممنون

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   مطمئن بشید که مودم مبین نت تنظیمات خاصی ندارند و همچنین چک کنید که پسورد هم درست وارد شده باشد .
   موفق باشید

   • سپهر گفت:

    منم دقیقا همین مشکلو دارم. البته z5
    از نمایندگی کارشناس بقول خودشون فرستادن اما هیچکاری نتونست بکنه و اخر گفت مشکل از گوشیه

    • فشارکی گفت:

     من هم این مشکل را دارم . وای فای وصل میشود ولی اینترنت ندارد . فول آنتن هست . و بعضی وقتها کلا ارتباط قطع میشود. ولی وقتی به فاصله ۵ سانتی از مودم مبین نت میبرم مشکل حل میشود. بعد از دهها بار تماس با مبین نت گفتند گوشی شما با اندروید ۶ با این نوع مودمهای سه آنتنه مشکل دارد و باید دان گرید کنی.
     انواع وای فای فیکسر را هم امتحان کردم ولی فایده نداشت.

 11. سبا گفت:

  سلام من داشتم با گوشیم کار میکردم الان قفل کرده حدودا یک ساعته هیچ چیزیش کار نمیکنه.تو رو خدا بگید باید چیکار کنم اگه میشه جوابو به ایمیلم بفرستید

 12. محدثه گفت:

  سلام خدمت شما.
  دوستان من این گوشیو سه چهار روزه خریدم از روز اول خیلی داغ میکرد بیشتر از همه وقتی داخل برنامه دوربین میرم خیلی خیلی زیاد داغ میکنه…
  این واقعا د اره منو اذیت میکنه.
  اگ میشه منو راهنمایی کنید ببینم نشکل از کجاس.
  بازم ممنون از سایت و مطالب عالی تون.

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   ببنید داغ کردن در تلفن همراه عادی است ! پیشنهاد میکنم میزان داغ کردن رو با یک گوشی دیگه مقایسه کنید تا ببینید طبیعی هست یا خیر .
   احتمالا متوجه خواهید شد مشکلی هست یا خیر

 13. محدثه گفت:

  سلام مجدد خدمت اقای محمد باقری ک لطف کزدن جواب دادن،ببینید من قبل از این گوشی که با برادردم بگیرم گوشی هواوی میت ۷ داشتم اصصصصلا داغ نمیکرد ولی این تا حدی داغ میکنه ک با خودم میگم الانه ک قطعات داخلش آب بشن باتریشم زیاد تعریفی نداره با این ک از نماینده گی سونی در پاساژ چهار سو خریدم و گفتن ک یک سال ضمانت داره…
  قسمت پشت بالا داغ میکنه مثلا از نصف به بالا

 14. محدثه گفت:

  سلام دوباره اقای محمد باقری ک لطف کردنو جواب دادن.
  من قبل از این که این گوشی رو با برادرم تهیه کنم، گوشی هواوی میت ۷ داشتم ک اصلا داغ نمیکرد تحت هیچ شرایطی… ولی این رو تا میرم ی لحظه تو قسمت مثلا دوربین فوورا گوشی شروع به داغ شدن شدید میکنه تا حدی ک دیگ با خودم میگم الانه ک قطعات داخل گوشیم آب شن… لطفا کمکم کنید.راستییی قسمت پشت بالا داغ میکنه مثلا از نصف به بالا.بااازم ممنونم

 15. صنم گفت:

  سلام خدمت شما
  راستش مدتیه z5 و دارم و ازش راضیم اما یه سری مشکلات ریزی داشتم که برام سوال شد
  یکیش اینکه وقتی تنظیمات manual دوربین و استفاده میکنم تو قسمت گوشه بالای صفحه نمایش کلمه scn نوشته شده ک از وقتی که این اومد نمیتونم از امکانات manual دوربین استفاده کنم یعنی نیستش اصلا
  یکیم اینکه تو برنامه هایی که با دوربین جلو معمولا کار میشه مثل retrica . dubsmash یا …. خود به خود از لنز ۳ یا ۲ مگا پیکسل استفاده میکنه سوالم این بود که چیکار باید کرد که از ۵ اش استفاده کنه
  یکیم ایکه حس میکنم دوربین جلوی سونی عکس هارو کشیده تر از حد معمول میگیره و شنیدم میشه درستش کرد اما من بلد نیستم
  ببخشید سوالام زیاد بود ممنون میشم کمکم کنید برای سوالام خسته نباشید.

 16. Fara گفت:

  سلام
  من چند وقته مشکل عکاسی دارم با سونی z5 دوسیم
  عکسایی ک میگیرم بعد عکس نشون میده میرور میکنه. و اینکه عکس کشیده میشه.. دایره رو بیضی میگیره.. هرچی تنظیماتم بود چک کردم اما درست نمیشه،از طرف عمودی میکشه تصویرو…
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 17. امید گفت:

  سلام خسته نباشید…
  میخواستم بپرسم گوشیم وقتی شارژش ۶% بود زدم شارژ و بعد از نیم ساعت حدودا ۲۸%شارژ شد.شارژرم فست شارژه uch10.اما اینجوری ک من شنیده بودم گفته بودن تو نیم ساعت ۶۰% شارژ میشه… با فست شارژ چقد زمان میبره ک گوشی باطریش پر بشه؟
  ممنون

 18. milad گفت:

  سلام می خواستم این گوشی رو بخرم ولی می گن که مشکل انتن دهی و داغ شدن داره
  می خواستم بدونم داغ شدنش تو کارای عادی بعد چه مدت رخ میده
  چون من به داغ شدن گوشی خیلی حساسم و اعصاب ادم رو میریزه به هم
  خواهش می کنم جواب بدین

 19. Parvin گفت:

  سلام
  من گوشی z5 پریمیوم دارم که متاسفانه دو روزه خاموش شده و پیغام com.android has been stopped رومیده و صفحه اش مثل وقتی تاچ گوشی میسوزه محو میشه و دوباره restart میشه. از دکمه های فذمت هم استفادهکردم اما متاسفانه جواب نمیده.ممنون میشم کمکم کنید.

 20. محمد گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  زمان شارژ شدن با اینکه شارژر سریع uch10 هست تا دو ساعت و نیم طول میکشه ، آیا طبیعی هست؟

 21. سروش گفت:

  سلام من z5 premium دارم بردمش زیر اب عکس و فیلم گرفتم الان هرچی میرم تو دوربین کِرش میده میاد بیرون نمیدونم چیکارش کنم

 22. .chelseaFc گفت:

  سلام من گوشیم Z5 هست چگونه باید شارژ سریع را فعال کنم اخه با اینکه شارژرم دارای این قابلیت هست ولی گوشیم ۲ساعت برای شاارژ شدن رمان میبره

 23. احمد گفت:

  سلام.من دو روزه که گوشی premium هندزفری رو نمیشناسه و با بقیه هندزفری ها هم تست کردم اونا رو هم نشناخت.توی سایت های خارجی گشتم دیدم این مشکل خیلی شایعی هست توی سونی ولی جواب درستی درموردش پیدا نکردم.ممنون میشم نظر خوداون رو بگین

 24. Ahmad گفت:

  سلام.من دو روزه که گوشیz5 premium هندزفری رو نمیشناسه وهندزفری روی گوشی دیگه کار میکرد و با بقیه هندزفری ها هم تست کردم اونا رو هم نشناخت.توی سایت ها و فروم های خارجی گشتم دیدم این مشکل خیلی شایعی هست توی سونی ولی جواب درستی درموردش پیدا نکردم.ممنون میشم نظر خودتون رو بگین

  • Ahmad Mohammadzadeh گفت:

   سلام.

   ۱٫ به منوی برنامه ها برید.
   ۲٫ به مسیر Settings > Apps برید.
   ۳٫ به تب All برید.
   ۴٫ برنامه SmartConnect رو انتخاب کنید.
   ۵٫ گزینه های Force stop > Clear data رو بزنید.
   ۶٫ گوشی رو ریستارت کنید.

   اگر برطرف نشد، مشکل از جک موبایل هست و باید اقدام به تعمیر اون بکنید.

   موفق باشید.

 25. نوید گفت:

  سلام من وقتی با گوشی کار میکنم هر ۳ دقیقه ۱در صد شارژ کم میکنه اما در حالت کار نکردن ۱۰ ساعت ۱ در صد کم میکنه بنظر شما مشکل از باتری یا عادیه

 26. نازنين گفت:

  سلام
  خسته نباشيد
  من دي ماه ۹۴ گوشی سونیZ5 را خریداری کردم اوایل مشکل هنگ نداشت ولی الان مرتب هنگ می کنه
  با اینکه حافظه داخلی را هم تقریبا خالی نگه می دارم ولی با اینحال مرتبا هنگ می کنه
  بعضی روزها ۳ بار هنگ می کنه یکی دو روز خوبه مشکلی ندارد ولی دوباره شروع میشه یه بار حتی گوشی را ری استارت کردم و بعد از اون کاری انجام ندادم پس از ساعتی اومدم سراغ گوشی هنگ بود
  نمیدونم چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید

 27. masoud گفت:

  سلام.خسته نباشینو یکی از دوستان گوشی z5 dual خریده میگه که وقتی هندزفری رو وصل میکنه صدا هم از اسپیکر خود گوشی و هم ار هندزفری میاد. چه راه حلی وجود داره واسش؟

 28. Mahdi valipour گفت:

  سلام ببخشید من ۶ ماهی هست زد ۵ رو خریداری کردم دیشب داخل کلاس که حدودا شارژ ۲۵ درصدی داشت خاموش کردم بعد کلاس دوباره روشن کردم روشن شد بعد حواسم نبود دوباره خاموش شد بعد از آون هر موقع روشن میکنم optimising apps رو میاره هردفه تعداد برنامه ها تا الان بیشتر شده بعد که تموم میشه رو starting apps میمونه بعد فقط با دکمه پاور و وولوم آپ خاموش میشه نمیدونم چیکار کنم لطفا کمک کنید

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   شما باید چند دقیقه صبر کنید تا گوشی شما به طور کامل لود شود
   این فرایندی که شما میفرمایید در این مورد کاملا طبیعی است ،یکبار اگر لود بشند دیگر موقع روشن کردن مشکلی نخواهید داشت

 29. سارا گفت:

  سلام آقای احمد زاده
  اطلاعاتتون خیلی مفید بود ولی من گوشیم ی مدت هست ک زود شارژ خالی میکنه مثلا پنجاه درصد شارژ داره خاموش میشه بعد میزنمش ب شارژ تا زمانی ک خاموشه ۴دررصده وقتی روشنش میکنم یهو میشه ۶۰%بعد پشت گوشیمم باز شده ی چند بار ضربه خورده ب گوشیم ولی ی نفر بهم گف شاید باطری گوشیت باد کرده ک پشت گوشیت باز شده البته کامل باز نشده در حد شیار خیلی کم

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   ببنید با این مشکلاتی که شما میفرمایید بنظر بنده مشکل از باتری تلفن شماست . پیشنهاد میکنم به نمایندگی مراجعه کنید تا باتری تعویض بشه

 30. vahid گفت:

  سلام
  روش فعال کردن قابلیت vibrate when answered برای گوشی sony xperia z5 چگونه است؟
  دوستم z3 داره و در تنظیمات call گزینه ای به نام vibrate when answered را تیک دار کرده وقتی به کسی زنگ بزنه لحظه ای که گیرنده تماس جواب بده یه ویبره میخوره و متوجه میشیم گیرنده جواب داده.اما توی گوشی z5 من این گزینه نیست!!!!!چطور میتونم فعالش کنم؟؟ضمنا اندروید هر دو گوشی هم ۶٫۰٫۱ هست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   اینطور که بنده متوجه شدم این قابلیت در ورژن ۶ اندروید توسط سونی قرار داده نشده . خود شرکن سونی استفاده از نرم افزار های جانبی را پیشنهاد کرده است .به احتمال فراوان در آپدیت بعد این تغییرات اعمال خواهد شد .
   موفق باشید

 31. peyman گفت:

  سلام من الان دو روزه Z5 خریدم
  مشکل داغ کردن دارم مثلا وقتی که گوشی تو شارژه خیلی داغ میکنه یا وقتی که باهاش تو تل هستم هم تو پنج دقیقه بازهم خیلی داغ میکنه یا حتی وقتی که تو دوربین هستم فرقی نمونه که تو عکاسی باشه یا فیلم برداری دقیقا هفت دقیقه تحمل میکنه بعد از بس داغ میکنه از دوربین بیرونم می کنه
  بیشتر هم تا فاصله دو سانتی دوربین خیلی بیشتر از بقیه بدنه داغ میکنه
  رام رسمی هم زدم و روش هم نکردم
  الان چکار کنم که داغ کردنش رو کم کنم چون واقعا گوشی خوبی هستش فقط این عیب رو داره

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   این داغ کردن مربوط به تراشه اسنپدراگون هست که قبلا هم در مورد داغی اون هشدار داده بودند . در دوربین اگر فیلمبرداری میکنید از کیفیت اچ دی استفاده کنید .ولی با اینحال تلفن همراه نباید اینقدر داغ کند . مشکل شما قطعا نرم افزاری است . اگر فکر میکنید که دمای سی پی یو خیلی بالاست و نرم فزار های زیادی هم بر روی تلفن نصب نکرده اید باید به نمایندگی مراجعه کنید .
   قبل از مراجعه به نمایندگی حتما نرم افزار های نصب شده را بررسی کنید

   • Peyman گفت:

    رام خود گوشیم اصلی هستش وقتی گوشی رو خریدم خودش اندوید ۶٫۰٫۱ بود با دما سنج لیزری تستش کردم تا پنجاه درجه میرسه برنامه هم حدود سی تا برنامه کلا تو گوشیم هست ولی نمایندگی تو شهرم نداریم تموم موبایل فروشی ها رو گشتم همه گفتن سونی اشغاله همیشه همین مشکل رو داره

 32. nima گفت:

  سلام یه گوشی دارم z5 خوب بوت لودرشو که باز کردم یکی از سی پیو خاموش شد بعد مشکل دوربین پیدا کرده فیلم نمیگیره هنگ میکنه لطفا کمک کنید چیکارکنم براش فایل رسمی دانلود کردم از باکس اس توول هم فلشش کردم هم مشکلش رفع نشد لطفا کمک کنید چیکارکنم ممنون

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   تلفن های سونی بعد از باز کردن بوتلودر در دوربین مشکل پیدا میکنند ( در همه نسخه اینطور نیست !) دوباره بوتلودر را لاک کنید .
   موفق باشید

 33. vahid گفت:

  با سلام و با تشکرازجوابتون درمورد مشکل فعال کردن قابلیت vibrate when answered برای گوشی sony xperia z5
  فرمودید سونی استفاده از نرم افزار های جانبی را پیشنهاد کرده است
  میتونید چندتا از این نرم افزار های جانبی یادشده را نام ببرید؟
  با تشکر

 34. پوریا گفت:

  سلام
  من وقتی هدفون را بخیر گوشیم(سونی زد فایو دیل) وصل می کنم صدا از بیرون پخش می شود و صدایی داخل هدفون شنیده نمی شود
  نظر شما چیست..چرا؟
  تشک

 35. پوریا گفت:

  راه حلی که در پاسخ فرد دیگری گفته بودید
  باعث پاک شدن حافظه گوشیم نمی شه؟؟؟
  تشکر

 36. محمد حسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  من خودم در حال حاضر xperia e1 dual دارم و خیلی خیلی ازش راضیم و با وفا ترین رفیقم هستش و این سه سال بوده و منو جایی نزاشته بمونم
  میخاستم چند تا سوال بپرسم
  تو یه سایتی دیدم نوشته بود توصیه میشه هیچوقت گوشی زد ۵ رو زیر اب نبرید چون از حالت گارانتی خارج میشه و مشکلاتی براش پیش میاد .خب اینو که خوندم ضد حال فجیهی خوردم چون کلا علاقه دارم به این که لوازم الکترونیکی رو زیر اب ببرم و باهاش کار کنم
  میخاستم بدونم این مطلب درسته یا نه

  سوال دوم:
  ایفون ۵ اس بهتر و کارامد تره یا زد۵

  ممنون میشم پاسخ بدید

 37. Farshad گفت:

  سلام.
  دوست عزیز قبلا از شما تشکر میکنم بابت خدمت رسانیهاتون.
  گوشی من sony c5 uktra دو سیم هستش.
  صدای اسپیکر به کلی در تمامی حالتها قطع شده. اما از گوشی و با هندزفری صدا دارم.
  حدود ۴ماه میشه که استفاده میکنم. یهو بی دلیل قطع شد.
  لطفا راهنمایی کنید.
  باتشکر و قدردانی

 38. ریحانه گفت:

  سلام من سه هفتس گوشی زد ۵ رو خریدم از همچیش راضی بودم تا ۲ روز بعد گوشی همینطور ک داشتم باهاش کار میکردم شطرنجی شد و شرو کرد ب داغ کردن بردم گفتن ویروسی شده فلشش کردن و رام جدید روش نصب کردن . من زیاد از اسکایپ استفاده میکنم برا ویدعو چت . بعد چن روزی هس تو ای برنامه ب شدت داغ میکنه گوشی خاموش روشن میشه یا خاموش میشه روشن نمیشه گاهی اوقات حتی بدون استفاده از اسکایپ هم همیطو میشه و لامپ قرمزش شرو میکنه ب چشمک زدن . ایا گوشیم مشکل خاصی داره . نرم افزاری هس یا سخت افزاری ؟

 39. Amir گفت:

  سلام من گوشي رو ميخوام بخرم أيا خوب است دوست هام بم ميگن واي فاش مشكل داره أيا گوشي أر بخرم اگه مشكل وايفا حل مشيه يا نه مرسي

 40. Amir گفت:

  بعد ميخواستم بر ادامه بگم من اهواز هستم اگه مشكل وايفا قابل حل شدن بود گوشيو إز كما بخرم

 41. Satar گفت:

  س گوگل پلی یه هفتس که نه اپ دانلود میکنه نه به روز رسانی ولی بازش میکنه

 42. سعید گفت:

  سلام
  من یه گوشی z5 premium dual sim یه هفتس که خریدم
  با بعضی نرم افزارهای چراغ قوه – چراغ قوش روشن نمیشود .
  نور فلاشش نسبت به گوشیهای قدیمیتر مثل z1 compact ضعیفتره.
  البته با نرم افزار چراغ قوه خود گوشی روشن میشه ولی موضوع فوق منو نگران کرده.آیا به نظر شما گوشی مشکل دارد؟
  چکار کنم با نرم افزار چراغ قوه روشن بشود.
  برنامه های مورد نظر du flashligh , led flashligh هستند .
  ورژن اندروید هم ۶ است که از اولی که خریدمش روش بود.

 43. poouya گفت:

  سلام
  ایا فقط گوشی من با کابل AUX مشکل داره یا بقیه هم همین مشکل رو دارن؟؟؟
  یکی راهنمایی کنه چجوری درستش کنم لطفا
  دز ضمن گوشیم Z5 pro هستش

 44. ehsan گفت:

  سلام
  z5 premium دارم و هندزفری روش کار نمیکنه. وقتی وصل میکنم اصلا عکسلعملی نشون نمیده.
  گزینه ای توی تنظیمات نداره که غیرفعال شده باشه؟
  یا به خاطر اندرویدش که۶ شده نیستش؟

 45. اکرم گفت:

  سلام خسته نباشید، من گوشیم سونی دوسیم z5,مشکلم اینه که وقتی گوشی زنگ میخوره، با دکمه خاموش وروشن صداشو قطع میکنم، دیگه نمیتوتم گوشی بردارم جواب بدم، انگار گوشی هنگ میکنه، باید وایستم گوشی قطع کنه دوباره خودم زنگ بزنم

 46. soroush گفت:

  سلام دوستان من ۴ روز هست که گوشی سونی زد ۵ پرمیوم خریدم گوشی رو زمانی که وصلش میکنم به اسپیکر کامپیوتر هی قطع میشه از بلند گو خود گوشی میخونه هی وصل میشه از بلند گوی اسپیکر میخونه بعد موزیک stop میشه دوبار که پلی میکنم درست میشه خواهش میکنم تمنا دارم کمکم کنید تا قبل از یک هفته میتونم تعویضش کنم ولی هدفون که میزنم بهش سریع میخونه و قطعی نداره فقط با اسپیکر اینجوری هست الان از دیروز تا حالا به هزارتا سایت سر زدم و مشکلمو گفتم هیچ کس حتی کمکم هم نکرد بچه ها من شمارمو میزار خواهش میکنم کمکم کنید تمنا دارم یا علی۰۹۱۷***۴۵۱۸

 47. AmirMohammad گفت:

  من گوشی زد ۵ نسخه جیمزباند رو دارم
  داشام بازی need for speed no limit رو نصب میکردم موقع اجرا خاموش روشن شد
  چرا؟؟؟
  ایا گوشی مشکلی داره؟؟؟

 48. میلاد گفت:

  سلام روزتون بخیر و خسته نباشی من چند روزی هست دنبال خرید این گوشی هستم ولی از دوستان و آشنایان شنیدم که گرم میشه و مشکلاته خاصی میاره خواستم راهنماییم کنید ممنون

 49. Yusef گفت:

  سلام
  زد فایو خریدم یک هفته میشه
  متوجه شدم دوربین ها،بیشتر دوربین سلفی،تو شب و مخصوصا زیر نور مصنوعی مثل مهتابی و لامپ موج موج میشه…
  این مشکل رو در نور خورشید و صبح ندارم
  فقط شب هست
  گوشی هم Rev4 هست،از همون اول آندروید شش داشت،فقط یک آپدیت نود یا پنجاه می براش اومد که آپدیت کردم.
  مشکل از چیه،نرم‌افزار یا دوربین؟
  آگه درست میشه چجوری؟؟؟

 50. علی گفت:

  سلام ببخشید من گوشیم زد فایو دوسیمه این گوشی سالم سالم بود بعد یه روز افتادم زمین اومدم خونه دیدم بخش پشتی گوشی شکسته بردم عوض کردم اما مثل اولی که شرکت گذاشته بود نبود بعد از اون ان اف سی از کار افتاد و دوربینش تار میگرفت البته با مولتی فوکوس درست شد اما باید حتما برم تو منیول یه مدت بعد هم که وایفاش قاطی کرد با کلی ری استارت وایفایو شناسایی میکرد اما بعد از یک ساعت که کار نکنی گم میکنه و هیچ کار نمیشه کرد و اینکه با کلی بد بختی به وایفا وصل میشه از خونه میرم بیرون بعد نیم ساعت میبینم گوشی داره پامو میسوزونه بعد میبینم صفحش روشن مونده متوجه میشم که ری استارت شده ریست کردم هنگیاش برطرف شد اما نمیدونم دقیقا چشه میخواستم بدونم با این حجم مشکل چیکار کنم

  • Mohammad Bagheri گفت:

   سلام
   والا با این مشکلاتی که شما فرمودید بنظر بنده مشکل فقط مربوط به شکست درب نمیشود و باید دیگر بخش های بررسی شود . به نمایندگی مراجعه کنید

 51. Amin گفت:

  سلام
  من گوشیم رو یک هفتس که خریدم
  ولی جدیدا متوجه شدم که دوربین جلوی گوشی و بعضی مواقع دوربین عقب فقط در شب و در مکان های بسته با نور کم حالت موج موج میزنه
  میخواستم بدونم مشکل سخت افزاریه(از دوربین)یا نرم افزاری؟
  چجوری درست میشه
  گوشیم زدفایو , اندروید شش, بیلد نامبر ۲۵۳

 52. هادی گفت:

  سلام گوشی دو روزه که قابلیت پرسیدن برای انتخاب سیم کارتش غیر فعال شده خاموش روشنم کردن گوشیم z5معمولیه

 53. محمد گفت:

  سلام من پرمیوم دارم هر فلشی که به دستگاه میزنم پیغام privacy resterucred رو میده مشکلش کجاست

 54. Danial گفت:

  سلام و خسته نباشید من میخوام گوشی z5preimum خریداری کنم و برخی از کامنت هایی دوستان خوندم متوجه شدم باتری زود خالي میکنه و داغ میکنه واسه همین چندتا سوال داشتم ۱٫سونی نوشته بود تو نسخه پریم مشکل داغ شدن تا حدودی حل شده آیا درسته
  ۲تا چه میزان شارژ نگه میداره
  ۳اینکه گفتیم مقاوم در برابر اب آگه مثلا گوشی بشورین آب درونش نفوذ میکنه یا ن چون دیدم بعضی ها این کارو میکنن
  با تشکر

 55. Dariush گفت:

  سلام این مشکل موج موج شدن دوربین تو شب رو من مثل چند نفر از بچه هایی که کامنت گذاشتن دارم..لطفا یک جواب درست بدید. فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه خیال ما رو راحت نمیکنه لطفا میشه بگید مشکل از نسخه اندروید هست یا چیز دیگه ای.. ممنون از شما

 56. soroush گفت:

  سلام دوستان من چند روزی میشه که زد ۵ پرمیوم را خریدم و تنها مشکلی که دارم اینه که زمانی که به اسپیکر کامپیوتر و ا یو ایکس ماشین وصلش میکنم. حداقل ۳ الی ۴ بار قطع میشه و موزیک نمیخونه فقط ی الارمی بالا میادو میره و ویبره میزنه الارم برای اسمارت کانکت هست نمیدونم چرا بعدش موزیک را اجرا میکنم و میخونه هدفون که وصل میکنم هیچ مشکلی نداره و سریع میخونه ایا این مشکل هست گوشی را عوض کنم یا نه در ضمن ی زد ۵ معمولی را هم امتخان کردم همین مشکل را داشت لطفا کمکم کنید ممنون

 57. میثم گفت:

  سلام و ممنون از اطلاعاتتون من z5 dual گرفتم و شارژ کامل دوساعت طول میکشه که ظاهرا عمومیت داره، سوالم ا ینه که روی شارژر سه نوع خروجی نوشته ۵ولت ۹ولت ۱۲ولت که به طبع ا ون آمپر خروجی هم متفاوته. حالا خروجی شارژر ما کدومه و اصلا چرا سه نوع خروجی داره

 58. Insomniac گفت:

  سلام من xperia z5 خریدم امروز با خودم رم نبرده بودم موبایل فروشی اومدم خونه دیدم اهنگ گذاشتم بعد دستم گذاشتم رو اسپیکر پایین جلو صدا رو نمیگرفت ولی رو بالایی میزاشتم میگرفت
  ایا اسپیکر گوشی مشکل دارد؟
  ممنون میشم سریع جوابم بدید

 59. محمد رضا گفت:

  سلام، من گوشیم z5 پرمیومه هنگام پخش فیلم یا بازی یا کلا بدون هیچ عملکردی صفحه نمایش می پره و فیلم متوقف و به چند ثانیه عقب ترش بر می گرده مشکل از کجاس گرافیک یا…

 60. Kamran گفت:

  سلام، خسته نباشین
  چند وقتی هست من مشکل پاسخ دادن دارم برای گوشی z5 ، وقتی کسی تماس میگیره، صفحه تاچ من کار میکنه ولی تماس برقرار نمیشه، حتما باید ریستارت کنم، یا هنذفری بزارم، یا اینطوری بگم که تماس که با من گرفته میشه تاچ سبز رو به سمت قرمز میکشم ولی تماس برقرار نمیشه
  لطفا راهنمایی کنید

 61. عظیم گفت:

  سلام من گوشی ایکسپریا زد فایو دوال دارم اندرویدشو به ۶٫۰٫۱ارتقا دادم بعد یکبار دیگه. ارور داد که نرم افزارو میشه اپ کرد اپ کردم نصب شد اما الان دیگه روشن نمیشه وقتی به شارژر وصل میکنم چراغ قرمز بالای صفحه خاموشو روشن میشه الان باید چیکار کنم؟ لطفا جواب بدید

 62. Hamid zendehdel گفت:

  سلام خسته نباشید
  من گوشی z5 دو سیم کارت رو دو روزه خریدم
  تقریبا میشه گفت از همه چیزش راضیم ولی یه مشکل بزرگ داره
  بعضی وقتها گوشی یهو متوقف میشه بعد ریستارت میکنه فرقی هم نمیکنه که توی گیم باشم یا مرورگر یا هرجا یهو هنگ میکنه دو ثانیه بعد ریستارت میکنه خیلی نگرانم و نمیدونم مشکل از کجاست و چیکار باید یکنم اگه میشه راهنماییم کنید

 63. پوریا گفت:

  سلام و خسته نباشید. من گوشی sonybz5 premum یک هفتس که خریدم.گاهی اوقات خود به خود یه حالت تاری میشه و بعد خاموش میشه.و یا حسگر اثر انگشتت از کار میوفته و یا نور پس زمینش کم یا زیاد نمیشه.میشه بگید باید چیکار کنم.

 64. پوریا گفت:

  Ba arze salam v khaste nabashid

 65. Binam گفت:

  سلام
  هم داغ میکنه
  هم شارژش سریع خالی میشه
  یه هفته ام میشه ک خریدمش
  هرکاری میکنم درست نمیشه
  چیکارکنم؟

 66. Mohammad گفت:

  سلام من فروردین یه سونی پریمیوم خریدم الان دو هفته هدست و aux نمیخونه و موقع جواب دادن تماس هنگ میکنه ن میشه جواب داد ن میشه قطع کرد تا تماس قطع بشه باید چیکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید

 67. soroush گفت:

  سلام دوستان ممنپن از سایت بسیار زیباتو لطفا هر کسی که در مورد زد۵ پرمیوم اطلاعات کاملی داره به من پی ام بده من زیاد تو این سایتا نمیام اینجاهم باز به بدبختی پیدا کردم مرسی ۰۹۱۷***۴۵۱۸ خواهشاپی ام بدین من مشکلم حاد هست مرسی

 68. شاهین فاطمی گفت:

  سلام به کارشناس محترم و دوستان عزیز
  من گوشی z5 دوسیم را تازه خریدم، تنها مشکل که دارم این است که قبل از بروز رسانی و ارتقاء به اندروید ۶، برنامه حسگر اثر انگشت در منو برنامه گوشی من بود اما بعد از ارتقاء نرم افزار به اندروید ۶، حسگر اثر انگشت در منو برنامه گوشی من نیست، البته من ارتقاء نرم افزار را با خود گوشی انجام دادم نه به وسیله کامپیوتر، خواهش میکنم در مورد مشکل من راهنمایی بفرمایید

  با تشکر فراوان

 69. محسن گفت:

  سلام من گوشی z5 dual دارم آپدیت کردن اثر انگشت از کار افتاد و از تو تنضیمات هم حذف شد کسی مشکل من رو داره؟

 70. سعید گفت:

  سلام من گوشیz5 premium dual دارم از سرعتش بسیار راضی چون قبلا هم سونی داشتم از باتری و میزان گرم شدنش هم راضی هستم ولی یه مشکل دارم بعضی وقتها که زنگ میخورد هنگ میکنه و صفحه کار میکنه ولی عمل نمونه وگوگل هم که اجرا میکنم صفحه سیاه میشه و از پیج گوگل خارج میشه. لطفا راهنمایی بفرمایید

 71. mohsen G گفت:

  سلام خسته نباشید،چند روزی هست باطری گوشیم( z5)دیر شارژ میشه،بعد از پر شدن شارژ هم بدونه استفاده شب تا صبح باطری صفر میشه،این مشکل از موقعی که گوشی رو به کامپیوتر وصل کردم افتاده،گوشی رو خاموش میکنم بعد به شارژ میزنم خوب شارژ پر میکنه

 72. saeed گفت:

  سلام
  من گوشی زد ۵ پریمیوم رو تازه خریدم ولی هر چی میگردم نرم افزاری برای ضبط صدا پیدا نمیکنم
  یعنی خود گوشی چنین نرم افزاری بصورت پیش فرض نداره یا من نمیتونم پیداش کنم؟؟؟؟

 73. بهاره گفت:

  باتری من بااستفاده معمولی ۱ روزه تموم میشه این یعنی چی؟ ضعیفه یا طبیعی؟ نه واتس آپ نه نت!!!

 74. سروش گفت:

  سلام خدمت تمامی دوستان و کارشناس این سایت من زیاد اینجا مطلب در ورد گوشیم گزاشتم و مشکلم هم رفع نشد هزارتا کابل ا یو ایکس امتحان کردم باز هم مشکلم رفع نشد و همچنان قطع و وصل میشه باز هم ممنون موفق باشین

 75. عرفان گفت:

  سلام من زد٥ دارم زياد داغ ميكنه و وقتي داغ ميكنه گوشي خيلي كند ميشه چه كنم

 76. مسعود گفت:

  سلام.من گوشی z5دارم.امروز خود به خود خاموش شد دیگه روشن نشد چیکار کنم؟البته یه بار این اتفاق افتاد بعد ۵ساعت خودش درست شد

 77. علی گفت:

  سلام من دیروز گوشی z5 premium dual رو خریدم صفحه نمایش رو که روشن میکنم سه تا خط ابی کم رنگ روی صفحه هست که توی رنگ های تیره میاد و توی رنگ های روشن این سه خط وجود نداره گوشی رو اپدیت هم کردم اما مشکلم بازم حل نشده تو رو خدا کمکم کنید.

 78. Shirin گفت:

  سلام وقت بخیر
  من گوشیم سونی z5 premium هستش بعد از آخرین بروز رسانی حسگر اثر انگشتش از کار افتاد فکر کردم اثر انگشتم رو بد تعریف کردم رفتم اثر انگشت جدید تعریف کنم اثر انگشت قبلی رو که حذف کردم برای اضافه کردن اثر انگشت جدید کلا گزینه اثر انگشتم پاک شد
  به حالت اولیه کارخانه هم برگردوندم ولی بازم نیومد
  چیکار کنم که برگرده و اثر انگشتم رو بشناسه؟!

 79. وحید گفت:

  سلام گوشی زد۵ من تازگی هندزفری را تحویل نمیگیری لطفا کمکم کنید مشکل از کجاست نرم افزار یا سخت افزار

 80. پوریا گفت:

  سلام رامین هستم منم تازه z5خریدم وقتی با تانگو تصویری حرف میزنم صحفه تاریک میشه و توتنظیمات صحفه هم حالت خاموش شدن صحفه به صورت هوشمند رو غیر فعال کردم توو حالت عادی مشکلی نداره ولی وختی تصویری حرف میزنم صحفه تاریک میشه لطفا اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

 81. علی گفت:

  سلام خسته نباشید دوروز هنذفری که وارد میکنم همش قطع و وصل میشه گوشیم زد ۵پریمیوم

 82. احسان گفت:

  سلام میخواستم بدونم گوشیای زد ۵ پریمیوم زود شارژ خالی میکنن؟ایا مدت شارژ شدنشون ب مدت ۴ یا ۵ ساعت طول میکشه؟ایا اینطور باشه ایراد از کجاست ممنون..

 83. سید کاوه گفت:

  سلام

  من دو هفته است گوشی زد ۵ خریدم آپدیت آندروید ۶ هم انجام دادم اما یه ساعت باهاش کار میکنم هنگ میکنه و ریست میشه

 84. Hessam گفت:

  سلام
  خسته نباشین..
  یه سوال داشتم..
  چجوری میشه فهمید شارژر سریعش اصله؟
  Notification میده ؟
  میخوام شارژر بخرم میخوام مطمین شم..
  حدود قیمت quick charger رو هم میدونین؟

 85. Ali Reza گفت:

  سلام.ببخشید من یک هفته هس گوشی z5 permeom خریدم.یک سیمکارت رایتل دارم که پانچ شده و تو گوشی گوشی های دیگه امتحان کردم مشکل نداره ولی وقتی میذارم تو این گوشی خودم میره رو حالت رومینگ. در ضمن سیمکارت رایتل هم هستش یک سیمکارت دیگه رایتل هم دارم که اونو میذارم این مشکلونداره.
  خواهش میکنم کمکم کنین برا این سیمکارت بسته خریدم ولی رو رومینگ غیرفعال میشه.باید چکار کنم؟
  ممنون از پاسخگوییتون.

 86. نسیم گفت:

  سلام هندفری گوشیم نمیخونه هدفون سالمه اماشناسایی نمیکنه چیکارکنم ازبلوتوث برنامه بازنمیکنه ضد۲داشتم عالی بودامااین ضد۵پرمیوم خیلی اذیت کردهرروزیک مشکل ازخودش نشون میده .راه حل داریدبم بگیدتشکر

 87. Ali گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه گوشی زد ۵ دوال دارم چند روز قبل خاموشش کردم بعدش هرکاری کردم دیگه روشن نشد. هیچ کار سنگینی هم باهاش نمیکنم ضربه هم نخورده. دکمه پاور رو نگه داشتم روشن نشد. دکمه off (کنار سیم کارت) رو نگه داشتم روشن نشد .دکمه power+ ولوم رو نگه داشتم هیچ عکس العملی نشون نداد … لطفا اگه میشه کمکم کنین ممنون میشم

 88. amir گفت:

  سلام
  Z5 permium دارم
  وقتی با سیم کارت با کسی تلفنی صحبت میکنم طرف پشت خط صدای خودشو دوبار میشنوه
  ولی اینترنتی باکسی صحبت میکنم همچنین مشکلی نداره
  خط هم با یه گوشی دیگه چک کردم مشکلی نداشت
  تعمیر هم بردمش میکروفون هم عوض کرد بازم مشکل حل نشد
  البته مشکل آنتن هم داره بعضی وقتی ها آنتن ۱۰ / ۲۰ ثانیه میره

 89. میلاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  چند وقتیه z5 خریدم اوایل میتونستم از طریق کابلش به ظبط ماشین وصل کنم و. هم موسیقی گوش کنم هم میشد که شارژ کرد گوشیو
  اما متاسفانه نمیدونم چراچند وقتیه این مورد کلا حذف شده
  باید بگم که این موضوع رو با سیستم صوتی های مختلف امتحان کردم اما پیامیکه میده (N/A USB) میزنه
  میخواستم ببینم مشکل از گوشی منه یا تنظیمات خاصی داره
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 90. amir گفت:

  سلام خسته نباشید.
  فست شارژ رو در انروید ۶٫۱ چجور باید فعال کنم؟
  ممنون

 91. علی گفت:

  سلام گوشی من سونی زد ۵هستش.
  یامنبلد نیستم یا این داره اذیت میکنه اصلا هیچ اعلانی رو نشون نمیده تلگرام.پیام.هیچی باید صداشو زیاد کنم ک بفهمم

 92. عاشوری گفت:

  سلام من گوشی z5 pre رو ۴ ماه خریدم و فقط اذیت میکنه از قطعی انتن بگیر که باید ریستش کنی تا بیاد تا حالا بماند مشکل قطع شدن سیمکارت وقتی به نت وصل میشی واقعا گوشیه بدیه کاشکی g4 یا A7 میخریدم حیف پول و گول اسم سونی رو خوردن

 93. دانته گفت:

  سلام بر اساتید
  من z5 p دارم داخل تنظیمات > برنامه ها که میشم فورس کلوز میده
  میشه راهنمایی کنید ؟
  ممنون

 94. راداروحی گفت:

  سلام ممکنه که راجع به انتی ویروسavg prodoctionتوضیح بدید؟

 95. راداروحی گفت:

  چون ویروس داخلش هست ومن واردنیستم.میترسم گوشیم خراب بشه.

 96. محمد گفت:

  سلام من یه z5 premium دارم خیلی خوبه الان چند وقته وقته یکی زنگ میزنه علامت سبز تماسو میبرم سمت قرمز که جواب بدم تماس برقرار نمیشه خیلی رو مخم رفته چرا؟

 97. علی گفت:

  سلام… من ۳ ماهی میشه Sony Z5 Premium خریدم… ازش راضیم با داغ کردنش مشکلی ندارم و از شارژ‌‌شم راضیم ولی همین چند روز پیش خواستم هندزفری گوشی رو استفاده کنم دیدم نمیخونه!!! لطفا راهنماییم کنید هر هندزفری دیگه ای تست کردمم نیمومد 😞

 98. Ss گفت:

  دوربین گوشی من از کار افتاده پیام میده ممکن است برنامه دیگری در حال استفاده از دوربین باشد آن را ببندید و دوباره مراجعه کنید خواهش میکنم پاسخ بدید

 99. پیام گفت:

  سلام.من یه مشکله کوچیک داره خاهشن راهنمایم کنید.وقتی میخام صفحه لمسو روشن کنم باید دو بار بزنم رو صفحه این درسته بعدش لمس پاورو میزنم اینم درسته بعدا اگه خاستم صفحی لمسو خاموش کنم باید دو بار بزنم روش که خاموش نمیشه مشکلم اینه باید بازم دلکی پاورو فشار بدم

  • Yusef گفت:

   وارد منو بشید
   بالای صفحه،در کادر مستطیل شکل سفید،سمت راست سه نقطه میبینید،لمسش کنید، وارد تنظیمات بشین،گزینه دابل تاپ تو اسلیپ را روشن کنید…

 100. Ali Reza گفت:

  سلام.دیروز گوشی z5pr اپدیت کردم سرعتش عالی شد ولی وقتی انگشتمو میزارم رو حسگر مستقیم میره رو پین کد وقفل باز نمیشه لطفا بگید چکارکنم

 101. mohsen گفت:

  سلام
  با فعال کردن قابلیت روشن شدن صفحه با دوبار ضربه ، متاسفانه گوشی وقتی تو جیب باشه مدام صفحش روشن میشه
  چه راهی هست که مشکل حل بشه.؟
  sony z5 dual اندروید ۶٫۰٫۱

 102. اکبر کشاورز گفت:

  من گوشی زد ۵ پریمیوم دارم !گوشیو به اندروید ۷ ارتقا دادم ولی بعدش از فاصله نیم متری خورد زمین !ضربه اروم بود چون بدنه گوشی هیچیش نشد ولی از اون به بعد دوربینش باز نمیشه!توی تست هم که با کد میزنی مینویسه no service حالا نمیدونم بعد اپدیت اینجوری شده یا اون ضربه اینکارو کرده!به نظرتون مشکل چیه؟کل گوشی کارایش عالیه منظورم اینه جای دیگه هیچ مشکلی نداره

 103. ایمان گفت:

  سلام وخسته نباشید من سونی z5دارم و ازوقتی که اندرویدش رو ارتقا دادم فیلم هارو باتیک نشون میده میشه راه نمایی کنین که باید چی کار کنم

 104. Gharib.69 گفت:

  برای تعمیر جای هنذفری باید گوشی باز بشه اگر بره برای تعمیر مشکلی پیش نمیاد برای ضد اب بودنش

 105. Ali گفت:

  با سلام گوشی من سونی زد ۵ هست وقتی به شارژ می زنم تا اتمام شارز یه زن هی پیام میده صوتی اول پیام صوتی با please شروع میشه بقیه اش رو نمی فهمم مشه راهنمایی کنید چجوری قطع کنم

 106. مصطفی گفت:

  سلام
  مدت زیادیه که برای z5 آندروید ۶ اومده، ولی گوشی من آپدیت نمیشه
  حتی وقتی توی قسمت تنظیمات هم میرم، میگه گوشی شما به روز است
  یک با هم که آپدیت برام اومد، دانلود کردم، ولی نصب نشد
  یک بار دیگه هم آپدیت اومد، ولی قبل از اینکه دانلود کنم، رفت و دیگه نیومد
  باید چیکار کنم؟
  لطفا راهنماییم کنید

 107. Hosein گفت:

  سلام
  Z5 premium
  دارم
  به اندروید شش(مارشمالو) اپدیت کردم
  دوربین زوم نمیشه
  و مینویسه زوم در دسترس نیس
  علتش چیه و چطور حل میشه

 108. بهار گفت:

  سلام، من دیروز z5 خریدم برای نصب اینستاگرام و اسکایپ و… میشه در کشور شما ساپورت نمیده در حالیکه همین ها را روی z3 دارم.میشه راهنمایی کنید

 109. سجاد گفت:

  سلام.گوشی z5 داشتم بعد از چند وقت چندین بار بدون وصل بودن سوکت هندزفری علامت هندزفری مدام قطع و وصل میشد آخرشم سوکت هندزفریش کلا قطع میشد انگار شل شده باشه . گوشی رو فروختم یکی دیگه خریدم اما این هم دقیقا همون مشکل رو داره و دیگه واقعا دارم دیوانه میشم چون مورد تمسخر دیگران واقع شدم چون من متعصب شرکت سونی هستم و خیلی پیش دیگران طرفدارش بودم ک دوبار خریدمش اما متاسفانه…

 110. Amir گفت:

  درود بر شما و مطالب خوبتان
  یک مشکلی دارم گوشی بعد از شارژ شدن دیگه صفحه روشن نمیشه و چراغ چشمک زن دایم می زنه, گذاشتم توی شارژ باز شارژ میشه اما تا در میارم باز چراغ چشمک سفید میزنه . ممنون اگر راهنمایی بفرمایید

 111. Meysam گفت:

  سلام خسته نباشین ممنون از سایت خوبتون
  من گوشی z5 پریمیوم دارم ولی زمان شارژ شدنش دوساعت طول میکشه مشکل کجاست؟

 112. هانیه گفت:

  سلام.دوربین جلوی گوشیم رو حالت آینس ینی عکسو برعکس میکنه.چجور برطرف میشه؟

 113. mahdi گفت:

  سلام روز بخیر بنده گوشی اکسپریاz5 دارم حدود دو هفته است البته بعد از اینکه اندروید ۶ که از طرف خود سونی ارسال شده بود را نصب کردم مدام در برنامه های مثل تلگرام ، واتس آپ ، تنظیم ساعت ، ورود به البوم و …. پیامی به این شرح می آید :برای دانلود عکس و فیلم . به …… اجازه دسترسی به عکس ، مدیا و فایل های گوشی را بدهید . بزنید روی تنظیمات >مجوزها و حافظه را روشن کنید . وقتی روی تمظیمات می زنم صفحه ای می اد که در قسمت مجوزها نوشته اجازه ای داده نشده این قسمت را که میزنم باید بتوانم تنظیمات را درست کنم ولی پنجره ای باز می شود که نوشته هم پوشانی صفحه شناسایی شده دوباره می خواهد باز کردن تنظیمات را انجام دهم و در این قسمت دیگر نمی دانم چه باید کرد چون چند بار اقدام نوده ام ولی درست نشده اگر لطف کنید و راه کاری برای حل این مشکل وجود دراد بفرمایید سپاسگزار خواهم شد.

 114. سارا/ر گفت:

  با سلام.من یک گوشی z3+ چند ماه هست که گرفتم.دیروز به روزرسانی شد که دیدم یک مرتبه به هنگام کار کردن تمام صفحات باهم با زمیشن.بلوتوث روشن میشه و چراغ قوه.باتری خود یه خود خالی میشه و خاموش میشه.لطفا راهنمایی بفرمایید پیش نمایندگی برم چه کار کنم.با توجه یه اینکه با یک به روز رسانی همچین اتفاقی افتاد.تشکر

 115. Bahar گفت:

  با سلام. ببخشید گوشی من سونی مدل C4 dual هستش. ی سوال داشتم. گوشی من هر هدفونی رو وصل نمیکنه حتما باید هدفون برای سونی باشه. راهی نداره ک بتونم این مشکل رو حل کنم؟؟

 116. fereshteh گفت:

  سلام . ببخشین سوالی داشتم از حضورتون من دوسه روزه z5 خریدم از روز دوم وقتی میخاستم تماس بگیرم صفحی گوشی کاملا سیاه میشد و دکمه های کناریشم نمیتونستن باز کنن تا وقتی که طرف مقابل قطع نکنه من نمیتونستم کاری کنم . توی نت خوندم که مشکل سنسور هس . ضد خش هم داشت دیشب ضد خش رو هم برداشتم امتحان کنم ببینم درست میشه یا نه که نشد بازم بعضی وقتا هنگام برقراری تماس کل صفحه سیاه میشه و نمیشه کاری انجام داد . میخواستم ببینم چیکار کنم به نظرتون سنسورها غیر فعال بشن درست میشه توی نت یه اموزش با برنامه ی xposed installer گذاشتن برای غیر فعال کردن سنسور. توی شهرمون هم تعمیرکار خوب نیست ببرم میترسم ببرم بدتر خرابش کنن حتی ازاونی که خریدم پرسیدم دیدم نمیدونه مشکلشو گف میاری فلش میزنیم اینطوری درست میشه ببرم؟فقط همیشه اینطوری نیس بعضی وقتا اینطوری میشه توروخدا راهنماییم کنین گوشیم از چشمم افتاد تو دوروز

 117. علی گفت:

  سلام من ۳ماهه این گوشی رو دارم یه بار اسپیکرش خراب شد دادمش تعمیر و بعد از اون اثر انگشت گوشیم یکم بد کار میکرد و کلا از منو امنیت رفته و الانم آندروید من ۷٫۰هستش اگه راهی هست لطفا بگید. مرسی

 118. Aidin گفت:

  باسلام من بعد از ابدیت به آندروید هفت گوشی هیچ نوع فلشی را در otg شناسایی نمیکنه

 119. عماد گفت:

  با سلام من امروز گوشییو بردم حموم زیر اب
  بعد دیگه تو موسیقی نمیره وقتی اهنگ پلی میشه ۱ ثانبه میخونه قطع میشه و smart conect event گزینه music on the go فعال و غیر فعال میشه
  میخواستم بدونم کوشیم چی شده

 120. زهره گفت:

  با سلام
  گوشی من خاموش شده و شارژ نمیشه .کابل هم عوض کردم و زمانی که ب گوشی وصل میکنم چراغ شارژ روشن میشود و آرم sony می آید ولی سریع خاموش میشه.چیکار باید کنم؟؟؟؟؟؟؟

 121. Alex گفت:

  شما عکس بگیر خودش درستش میکنه برای امتحان از یه نوشته عکس بگیر بعد عکس رو نگاه کنی میلبنی آینه نیست

 122. احمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده از طرفداران سر سخت شرکت سونی هستم در همه زمینه ها
  چند سالیست از سری c استفاده میکردم
  ۴ روزیست که گوشی z5 خریدم
  چون هم از نظر طراحی و هم محیط کاربری راضی هستم از گوشیش
  اما تو این ۴ روز فهمیدم قسمت بالای پشت گوشی گرم میشود . مخصوصا زمانی که به اینترنت متصل هستم یا موزیک گوش میدهم چه با هدفن چه با اسپیکر
  این چند روز همه سایت ها پیگیر بودم تا این صفحه توجهم را جلب کرد
  ممنون میشم در اسرع وقت پاسخ دهید
  در ضمن خیلی تحقیق کردم واسه زد۵ اما همه گفتند داغ نمیشود. مشکل از کجاس؟
  فقط هم قسمت بالا پشت گوشی
  مدل گوشی هم z5 dual

 123. sahar گفت:

  سلام خسته نباشید.من دو روز پیش گوشی sony xa ultraرو خریداری کردم…امروز به طور کامل تاچش کار نمیکنه…
  میتونید کمکی بهم کنید؟

 124. عباس گفت:

  با سلام من ام ۵ دارم دوربین سلفی خیلی خوب عکس میگیره ولی دوربین پشت عکسهای با فاصله بیشتر از ۳۰ سانت را تار میگیره
  اندروید ۶ هم دانلود کردم
  مشکل چیه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 125. ..... گفت:

  سلام من گوشیمو تازه خریدم اماهرچی میگردم ضبط صوت رو پیدا نمیکنم گوشیمم سونیZ5 ممنون میشم راهنمایی کنید

 126. دیوینیتی گفت:

  سلام من رم خریدم اما اطلاعات تلگرامم همچنان میره داخل حافظه خود گوشی چی کار کنم ب رم منتقل شه

 127. مجید گفت:

  سلام
  عرض ادب و احترام
  دوربین Z5 دو سیم بنده مدتیه بدون اینکه ضربه ای بهش وارد شده باشه دچار مشکل شده و به شدت کیفیت عکساش پایین امده. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  يا حق

  • نیما گفت:

   لنز دوربین گوشی من هم به تدریج کدر شده، بدون هیچ ضربه ای! ظاهرا لایه پوشش Uv از بین رفته و فقط با تعویض درب پشتی حل میشه که درب پشتی اورجینال هم در ایران نیست

 128. علی گفت:

  سلام من درب پشتی گوشیم شکسته بود دادم یه تعمیر کار برام فیک انداخت و قبلی رو هم که نمیدونستم باید چیپ ان اف سی رو جدا کنم انداختم دور حالا میخوام یه گوشی برد سوخته پیدا کنم و درب پشتی رو بگیرم فقط یه سوال داشتم که چیپ ان اف سی روی درب پشتیه بدون هیچ اتصالی کار میکنه یا باید سیم بهش وصل باشه

 129. مریم گفت:

  سلام من دو ماهه سونی z5دارم.از همون اول وقتی که از یه برنامه میام بیرون تا برم تو یه برنامه دیگه چند ثانیه هنگ میکنه بعد میره، ینی سرعت عملکردش پایینه، گوشی قبلیم هم سونی بود ولی این مشکلو نداشت، چیکار کنم؟برنامه ی افزایش دهنده ی سرعت هم فایده نداشت،خالی کردن حافظه هم فایده نداشت، من از برنامه های go luncher استفاده میکنم ممکنه بخاطر اون باشه؟

 130. وحید گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  گوشی من پرمیوم ۵ هستش، کمتر از یکسال هستش دارم، آب و ضربه نخورده ولی گوشه سمت راست بالا زیر ساعت لکه زرد رنگی به اندازه یک بند انگشت افتاده ممنون میشم راهنمایی فرمایید. ارادتمند وحید

 131. محمد گفت:

  سلام

  گوشی Sony Z5 دارم الان سه روز هست که بلندگو گوشی دچار اشکال شده و خش خش میکنه چه موقع زنگ خوردن و چه موقع پخش کلیپ و آهنگ
  گوشی رو فلش کردم ولی درست نشده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 132. Mohammad گفت:

  سلام دوستان
  ببخشید که مزاحم وقتتون میشم

  میشه راهنمایی کنید؟

  بلندگوی گوشیم دچار مشکل شده، موقع زنگ خوردن یا پخش کلیپ و آهنگ صدای خش خش یا صدایی که انگار برق اتصال داشته باشه میده
  ۳ روز هست که اینجوری شده

  اسم گوشی هم Sony Z5 هست
  گوشی رو فلش هم زدم ولی درست نشده

  ممنون میشم کمک کنید

 133. قاسم گفت:

  سلام من ۴ماهه سونیz5پریمیوم خریدم از شارژگوشی راضی نیستم ومشکلی که نتونستم حل کنم اینه که بامونوپد م می خوام عکس بگیرم موسیقی پلی میکنه

 134. محمد گفت:

  میخواستم ببینم نبض زدن نور درحاشیه صفحه نمایش طبیعه یا نه آگه نیس مشکلش از چیه یا اینکه مهم هس یا نه

 135. رازبانو گفت:

  سلام ببخشید من گوشی z5 پریمیوم هستش تازه ۲ روزه خریدمش اما هیچ برنامه ای و نمیپذیره، چه از بلوتوث چه دانلود…. پیغام میده منابع ناشناخته است،،،، قسمت سینگ… امنیت.. منابع ناشناخته رو هم فعال کردم اما لازم همون داستانه…. لطفا راهنماییم میکنید…..

 136. عباس گفت:

  سلام گوشی z5پریمیوم دارم ‌. اما یه مشکلی موقع فیلمبرداری دارم و اون اینه که وقتی عادی فیلمبرداری میکنم بعد ۵ دقیقه بعد یه پیغام متوقف میشه و موقع فیلمبرداری با ۴kبعد ۲ الی ۳ دقیقه متوقف میشه . حالا میخوام بدونم تنظیمات خاصی داره یا گوشی مشکل داره . پیغامش هم فکر میکنم در مورد داغ کردن گوشی هستش چون گوشی داغ میکنه

 137. عسل گفت:

  سلا.من تازه یه ماه z5 دوال گرفتم،از همون اول این مشکل رو داشت که خود به خود میره رو سایلنت،ینی صدای تماسها سایلنت میشه،بدون اینکه من رو سایلنت گذاشته باشم،گاهی همزمان صدای اس ام اس و تاچ پد هم باهاش سایلنت میشه،باید ریستارت کنم،و بعد درست میشه و خیلی زیاد اتفاق افتاده.نظرتون چیه؟چیکار کنم؟

 138. Amir.j گفت:

  سلام،تشکر میکنم از مطالب مفیدتون،
  من گوشیم z5 هست،ولی متاسفانه از وقتی اندروید ۷کردم،واسه پخش فیلم لگ میخوره،درست پلی نمیکنه چه با پلیر خودش چه با mx
  ممنون میشم اگه راه حلی ب من پیشنهاد بدید.

 139. محمد گفت:

  سلام دوستان من مدت زمان شارژ کردنم طولانی شده و حدود سه ساعت طول میکشه. انگار فست شارژم از کار افتاده . ایا این شدنیه ؟ امکان داره دیگه گوشی فست شارژ نکنه ؟ شارژر و کابلو همه چیمم مال خودشه . لطفا راهنمایی کنین

 140. سید یاسین گفت:

  سلام
  من سونی z5 رو یک ماه پیش خریدم و دو روز پیش زمانی که تو اینیستا بودم گوشی کاملا خاموش شد و اصلا روشن نمیشه از دکمه پاور و ولوم استفاده کردم روشن نشد ۸ ساعت هم شارژ گذاشتم ولی باز هم روشن نشد نمایندگی باطری رو هم در آورد ولی مشکل حل نمیشه لطفا راهنمایی کنید

 141. mamali گفت:

  سلام، چرا این گوشی تو جعبه اش هندزفری نداره؟

  تروخدا جواب بدید

 142. mamali گفت:

  تو بعضی از آنباکسینگ هاش هندزفری داشت تو بعضی شون هم نداشت، چرا؟

 143. Saeb گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من چند روز پیش گوشیz5prmiumخریدم امروز انداختمش توی آب دریچه هاشم بسته بود کاملا الان هر کاری میکنم روشن نمیشه ب نظرتون چیکار باید بکنم احتمالش هست گوشی سوخته باشه؟

 144. Xperia z5نویزی گفت:

  سلام من یک هفته نیست گوشی Z5رو خریدم ولی گوضی بالای صفحه نیوز داره بعضی موقغ ها با اینکه گوشی اصلن ضرب ندیده ببرم گارانتی یا برای شما عادی است با اینکه سیم کارتم ۲g هست و نباید نویز زیادی داشته باشه کمکم کمید چی کار کنم سیمکارتمم عوض کردم ربطی به اون نداره

 145. کاوه گفت:

  سلام وقتتون بخیر من حدودا ۲ ماهه Z5 پریمیوم گرفتم گوشی خیلی خوبیه راضی ام از همه چیش ولی جدیدا یه مشکلی پیدا کرده که وقتی فیلم پلی میکنم فرقی هم نداره با چه برنامه ای گیر میکنه همش یعنی ممتد در حال گیر کردنه هم صدا هم تصویر اصلا نمیشه توش فیلم دید..

 146. فرزانه گفت:

  سلام خسته نباشید من تقریبا ۹ ماهی میشه گوشی Z5 خریدم چند ماه پیش وقتی میخواستم از برنامه imo استفاده کنم متوجه شدم صدای من توی تماس تصویری به طرف مقابل میرسه ولی اون صدای منو دریافت نمیکنه تو تماس صوتی مشکلی نداره اما وقتی تو تماس صوتی بلندگو رو روشن میکنم صدای طرف مقابل قطع میشه میخواستم بدونم بلندگوی گوشی سوخته یا مشکل دیگه ای داره درضمن صدای زنگ گوشی هم خیلی پایینه که وقتی تو کیفه سخت شنیده میشه ممنون

 147. Saleh گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی های خوبتان من گوشی z5 دارم و ریست کارخانه کردم گوشیمو حالا فقط یک سیمکارت گوشیو میخونه و اسلاید دوم رو نمیخونه و در اسلاید اول هم اصلا گوشی آنتن نداره اپراتور هارو هم به صورت دستی سرچ میکنم پیدا نمیکنه

 148. Amir.m گفت:

  سلام داداش گوشیو انداختم تو ظرف آب به مدت دو دقیقه زیر لنز دوربین جلو و عقب بخار گرفته چکار کنم گوشی z5 premium ترو خدا کمک کنید

 149. Amir.m گفت:

  سلام من گوشیم z5 premium هست به مدت دو دقیقه انداختمش تو ظرف آب حالا زیر لنز دوربین جلو و عقب بخار گرفته چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 150. کژال گفت:

  سلام. وقت به خیر. من گوشی z5دارم. و خواهرم z1. از دو سه هفته پیش موزیک پلیر هر دو تا گوشیمون همش قطع میشه موقع گوش دادن به آهنگو دوباره باید پلی کنیم آهنگ رو !! به نظر شما مشکل از کجاست!؟

 151. Javad7780 گفت:

  سلام
  من چند وقتی هس سونی z5خریدم و تو عکس برداری تو شب با نور کم فلشش مشکل دارم ایا راه حلی داره بدون روت کردن گوشی؟!

 152. مطهره گفت:

  سلام چیکار کنم که ساعت رو تو حالت استند بای یا صفحه خاموش نشون بده؟ بگید خواهشا

 153. فرشته گفت:

  سلام گوشي من z5 است مدتي است كه عكسهام از گالري قابل پاك شدن نيست بايد برم در setting گالري قسمت عيب يابي را فعال كنم عكسهايي كه انتخاب كرده بودم پاك كنم و نشده بود پاك ميشه ولي براي انجام هر بار بايد اينكار را بكنم

 154. آزی گفت:

  سلام خسه نباشید، از چند روز پیش، یه دفه صدای موزیک گوشیم کم شده،هر قسمتی هم که مال صداش بوده رفتم ولی درس نمیشه باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 155. شاه حسینی گفت:

  سلام
  من زد فایو معمولی دارم، پرمیموم هم دارم، معمولیه خیلی داغ میکنه، هنگ میکنه، بعضی وقتا اصلا کار نمیکنه مشکل اپدیب به آندروید هفت هست؟

 156. Behzad گفت:

  سلام دوستان، من نزدیک به یک ساله E6633 z5 دارم اول که خریدمش otj رو ساپورت می کرد اما الان غیر فعال شده فلش رو بالا نمیده لطفا راهنمایی کنید ممنون 🌷🌻🌸

 157. HadeS گفت:

  سلام من نسخه z5 جیمز باندو دارم.وقتی به اندروید ۷٫۱٫۱ اپدیتم کردم حسگر اثر انگشت بطور کامل از تو منو حذف شد.چیکار کنم؟

 158. محمد گفت:

  سلام گوشیه من شارژش خالی شد خاموش شد مدلش z5پرینیوم هست بعد زدمش تو ی شارژ وقتی روشنش کردم خیلی زمان برد بعد صفه باز شد سیاه بود فقط نشانه های دکمه ای که باهاش خارج میشدم بود که کم رنگ میشد دوبار خاموش میشد و هیی این اتفاغ میافتاد مشکلش چیه مرسی از سایت

 159. Mostafassss گفت:

  سلام و خسته نباشید بنده گوشی سونی Z5 گرفتم ولی دوربین پشت که ۲۳مگا پیکسل هست هم تو روز و هم شب مشکل موج و پر پر تصویر داره این گوشی را بخاطر دوربین خوبش گرفتم ولی مشکل اصلی همین پرپر تصویره با قابلیت ۴kدوربین خوب عمل میکند ولی قابلیت ۳۰و۶۰فریم مشکل داره خواهشا راهنمایی کنین این از سیپیوهست یا از خود دوربین است….یا ایراد نرم افزاری داره هنگام فیلم برداری موج نمیزنه ولی موقع پخش خراب نشود میده. مصطفی درخواست کمک فوری تا گوشی را نزدم زمین…..

 160. علی گفت:

  سلام، خسته نباشید، ببخشید سوکت شارژ سونی Z5 پرمیوم چند پورته؟

 161. شقایق گفت:

  سلام خدمت شما.
  من ۱ سال هستش که سونی z5 premium رو گرفتم. قاب خیلی محکم iface هم واسش گرفتم. امروز از روی میز با پشت افتاد روی سرامیک دیگه روشن نمیشه. هرکاری هم میکنم روشن نمیشه. ممنون میشم اگه کمکم کنید.

 162. اسمعیل گفت:

  سلام من گوشی زد پنج را آپ دیت ۷۱۱ کردم شارژ سریع قبل و بعد کار نمیکنه. ایراد کجاس؟

 163. اسمعیل گفت:

  شارژ سریع کار نمیکنه

 164. Kianoush گفت:

  سلام گوشی من z5 فیلم ۷۲۰ صحنه آهسته نشون میده از چی هستش

 165. حسن منصوری گفت:

  سلام من گوشی سونی اکسپریا z5را یک سال گذشته خریدم و هفته قبل نرم افزار آن را بروزرسانی کردم و ارتقاء دادم ولی اصلاً برنامه هام بدرستی اجرا نمیشوند و گوشیم کلا هنگ کرده است لطفا راهنمایی کنید ممنون

 166. علی گفت:

  سلام خوبید شما من سونی اکسپریا z5دارم ونرم افزار گوشی را بروز کردم ولی از آون روز تمام گوشیم بهم ریخته وبرنامه ها اصلاً باز نمیشوند و بعضی اوقات باز میشن وسط کار هنگ میکنه خواهش میکنم راهنمایی کنید

 167. حسین دهقان گفت:

  پاسخ دهید

 168. نیما گفت:

  سلام، از k700 تا الان همیشه از سونی استفاده کردم و واقعا دوسش دارم، سه عدد Z5 از بازار موبایل برای خودم و دو دوستم خریدم، گوشی من در قسمت لنز تغییر رنگ رخ داد و از یک نقطه به کل شیشه لنز گسترش پیدا کرد و الان تقریبا دوربین بلا استفاده شده. هیچ جایی هم درب اصلی پشت گوشی موجود نیست، البته گوشی دوست دیگرم، قسمت بالای Lcd در هنگام پخش تصاویر روشن چشمک زن میشه و سومی هم بسیار داغ و به سرعت باتری خالی میکنه، حقیقتا نمیدونم سونی اینقدر تنزل کیفیت داشته یا نماینده فروش سونی،؟ لطفا در مورد لنز راهنماییم کنید

 169. فوتبال تری گفت:

  عالی لود

 170. فرهاد گفت:

  سلام من گوشیم سونی z5,هستش که فقط بعد از اومدن گزینه اندرود وارد صفحه راه اندازی که میخواد بشه خود به خود هنگ میکنه و دوباره ریستارت میشه تا زمانی که شارژش تموم بشه

 171. صنم گفت:

  سلام شبتون بخیر
  من سونی z5 دارم و مشکل پیدا کرده
  داخل البومش که میشم با کلیک روی هر عکسی و باز شدنش بجای نمایش دادن اون عکس صفحه سیاه نشون میده
  برای تمامی عکسا اینجوری میشه
  چطوری میتونم یان مشکلو رفع کنم

 172. Hosein گفت:

  سلام من بعد از اینکه اندرویدم۷.۱.۱شد بعد از چند مدتی قطعی صدا داره مدت طولانیی که باید از طریق بلوتوث صدا هاشو بشنوم. سپاسگذارم از افرادی که راهنمایی کنند سپاسگذارم

 173. saba گفت:

  سلام خسته نباشید من گوشیم از شب قبل خاموش کرده و هرکاری میکنم روشن نمیشه خواهش میکنم راهنمایی کنید چیکار باید بکنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *