آموزش ورود به حالت ریکاوری در Sony Xperia SP

آموزش ورود به حالت ریکاوری در Sony Xperia SP

حالت ریکاوری در Sony Xperia SP

در این آموزش قصد داریم به بررسی نحوه ورود به حالت ریکاوری در Sony Xperia SP بپردازیم. حالت ریکاوری در سونی اکسپریا SP یک پارتیشن قابل بوت جدا در دستگاه های اندرویدی است که برای نصب آپدیت های سیستمی، تعمیر و فکتوری ریست کردن دستگاه استفاده می شود. وقتی گوشی خود را از طریق تنظیمات فکتوری ریست می کنید، دستگاه ریبوت شده و برای تکمیل عملیات وارد حالت ریکاوری می شود.

روش های مختلفی برای ورود به حالت ریکاوری در Xperia SP وجود دارد. پرکاربردترین روش احتمالا روش سخت افزاری است که شمال فشردن چند کلید می باشد. با این حال روش های دیگری نیز وجود دارند. در این آموزش ما تنها به روش سخت افزاری که مختص گوشی Sony Xperia SP می باشد بسنده می کنیم. برای دیدن سایر روش ها که می توانید از آنها در گوشی های دیگر نیز استفاده کنید به این آموزش مراجعه نمایید.

 

قبل از شروع توجه کنید:

روی بعضی از مدل های Sony Xperia SP به طور پیشفرض ریکاوری نصب نشده است. در این صورت برای اینکه بتوانید وارد حالت ریکاوری شوید باید یک کاستوم ریکاوری مانند CWM یا TWRP روی گوشی نصب نمایید. این آموزش مخصوص مدل های Xperia SP:HSPA C5302, LTE C5303, LTE C5306 می باشد.

 

آموزش ورود به حالت ریکاوری در Sony Xperia SP

این آسان ترین و سریع ترین روش برای ورود به حالت ریکاوری است. مراحل به ترتیب زیر می باشد:

  1. Xperia SP خود را خاموش نمایید.
  2. گوشی را روشن کرده و وقتی LED اعلان گوشی با رنگ صورتی چشمک زد ( یا هر رنگ دیگری که معمولاً روشن می شود) دکمه ی Volume Up یا Volume Down را چندبار فشار دهید تا گوشی وارد حالت ریکاوری شود.
  3. در حالت ریکاوری از دکمه های Volume برای حرکت بین گزینه ها و از دکمه ی Power برای انتخاب یک گزینه استفاده نمایید.

سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. مهرداد گفت:

    سلام من هرکاری میکنم ریکاوری رو نمیاره مدل گوشیمST23iهست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *